Op speeldag 12 kwam Zulte Waregem op bezoek in Jan Breydel. Na 5 minuten kwamen de bezoeker op voorsprong via Chory. Bruno zorgde nog in de 1ste helft voor een dubbele voorsprong. Ugbo kon in de 2de helft milderen maar opnieuw Bruno zette de 1-3 eindstand op het bord.
Essevee klopt Cercle met 2 doelpunten van Bruno (1-3)
Coach Paul Clement bracht enkele nieuwe namen tussen de lijnen. Raux-Yao kreeg voor het eerst een basisplaats centraal achterin en ook Hotic kwam opnieuw aan de aftrap. Verder nam Giulian Biancone voor het eerst plaats op de bank.
Door de moeilijke seizoensstart, zette Franky Dury een stevige organisatie neer op Jan Breydel, met een 5-mans achterlijn. Ondanks enkele prikjes van Cercle, was het al na 5 minuten raak voor Essevee. Chory kon een hoekschop binnenkoppen. Groen-Zwart kreeg geen tempo in zijn spel en dus kende Bostyn een rustige avond in het doel van Zulte Waregem. Op het half uur verdubbelde Bruno de voorsprong op aangeven van Chory. Het venijn zat nog in de staart van de 1ste helft toen Warleson een bal uit de voeten van de doorgebroken Srarfi kon duwen en aan de overzijde Hoggas nog uitpakte met een schot richting verste hoek, maar Bostyn kreeg er nog een handje achter.

Clement greep in aan de rust en bracht Omolo voor een Kanouté op het middenveld. Cercle kreeg het balbezit, maar het bleef zoeken naar openingen in de wit-rode achterlijn. Op het uur kwam ook Biancone in de ploeg voor Decostere om de flankaanvallen te versterken. Groen-Zwart bleef beuken en plots viel er dan toch een gaatje.

Musaba kreeg plots ruimte op de rechter flank. De Nederlandse sneltrein haastte zich richting zestien en bracht hard voor doel. Ideaal voor Ugbo die er zijn voet tegen kreeg en Bostyn kansloos liet.
De motor sloeg aan en de vertwijfeling bij Essevee sloeg zichtbaar toe. Cercle leek op weg naar een remonte, maar het verloor de concentratie even achterin en bij een inworp van Opare kon Bruno de bal eenvoudig aannemen en binnen trappen.
Het 3de doelpunt en de daaropvolgende blessurebehandeling voor Chory haalden het tempo uit de wedstrijd. Cercle kon geen vuist meer maken en verloor zo na de match op Charleroi ook thuis van Zulte Waregem.
Cercle: Warleson – Vitinho, Raux-Yao, Bates, Decostere (60’ Biancone) – Kanouté (46’ Omolo), Hoggas, Hotic – Hazard (74’ Lopes da Silva), Musaba en Ugbo
Zulte Waregem: Bostyn – Srarfi (80’ De Bock), Bianda, Deschacht, Humphreys, Sissako (78’ Opare) – Marcq, Van Hecke, Govea – Bruno en Chory (81’ Seck)