Tienkoppig Cercle kan 2-0 niet ophalen in Genk
Cercle moest op 5 wedstrijden van het einde van de competitie in de Luminus Arena in Genk op bezoek bij de 3de in de stand. Onuachu en Ito toonden de kwaliteiten van de nummer 3 en zorgden voor een 2-0 ruststand. Tegen een tienkoppig Cercle kende Genk weinig problemen om die tussenstand ook aan het einde over de streep te trekken.
Coach Vanderhaeghe zette na de bekerwedstrijd enkele nieue spelers in de basis, in vergelijking met de zege tegen Waasland Beveren een week eerder. Op het middenveld kreeg Van der Bruggen een basisplaats.
Genk begon flitsend en zette Cercle meteen onder druk. Al in de 10de minuut leverde dat het openingsdoelpunt op. Na een vrijschop van Bongonda was het Onuachu die de bal voorbij Didillon kopte. Cercle moest aan de bak, maar het knokte zich weer in de wedstrijd en Ugbo werd aangetikt in de zestien. Te licht voor een strafschop oordeelde de ref. Op de tegenaanval scoorde Genk zijn 2de, halfweg de 1ste helft. Ito kon in de rug van Pavlovic duiken en met een gekruist schot stond het 2-0.
Tot overmaat van ramp, mocht Hannes Van der Bruggen al na 40 minuten richting kleedkamer trekken na zijn 2de gele kaart.
Yves Vanderhaeghe bracht na rust Anthony Musaba tussen de lijnen voor Denkey. Groen-Zwart trok opnieuw naar voor. Ook met een man minder bleef het onverminderd zoeken naar een aansluitingstreffer, maar het miste scherpte in de zone van de waarheid en doelman Vandevoordt kende een rustige avond bij de thuisploeg.
Gaandeweg had Cercle de meeste krachten verspeeld en kon Genk het spel weer naar zich toe trekken. Het kreeg nog enkele kansen, maar Munoz, Dessers en Ito kregen hun pogingen niet meer voorbij Didillon die nog enkele goede reddingen uit zijn mouw schudde.
Opstelling KRC Genk: Vandevoordt - Arteaga, Lucumi, Cuesta, Munoz - Heynen, Thorsvedt (79' Toma), Hrosovsky- Bongonda, Ito en Onuachu (66' Dessers)
Opstelling Cercle: Didillon – Biancone, Marcelin (79' Vanhoutte), Bates, Pavlovic, Vitinho – Van Der Bruggen, Da Silva Lopes, Deman (69' Hoggas) – Denkey (46' Musaba), Ugbo (79' Hotic)